Vydejte Ultra HD kolekci se všemi pořady s Tomášem Holým

Prosím hlasujte a přepošlete kamarádům, vydavatelé nevěří, že by se prodalo aspoň 1000 kusů.

Edit: Výzvu podpořila řada známých osobností, například režisérka Tomášova filmu Prázdniny pro psa, Jaroslava Vošmiková, syn scénáristy Oty Hofmana /Pan Tau, Návštěvníci, Lucie, postrach ulice, Setkání v červenci, Připoutejte se, letíme nad Atlantidou, Chobotnice z II. patra…../ a řada někdejších dětských herců té doby.

Tomáš Holý bezesporu byl a stále je největší dětskou hereckou hvězdou a to jak v československém, tak i ve světovém měřítku. Přesto, že jako dospělý nikdy nefilmoval a jeho aktivní kariéra trvala pouhých 6 let, zapsal se do dějin československého filmu a televize tak, jako málokdo. Jeho filmy plné pohody mají dodnes (po 40 letech) vyjímečnou sledovanost.

Chtěli bychom, aby se i Tomáš Holý dočkal reprezentativní kolekce všech pořadů, ve kterých se objevil. Mnoho z nich totiž leží v archívech a od Tomášova odchodu nebyly reprízovány, ani vydány

Tuto iniciativu berte prosím jako petici a výzvu.

České televizi,

Národnímu filmovému archívu,

a pamětníkům, kteří byli u toho.

My,  níže podepsaní

Požadujeme vydání všech dochovaných materiálů s Tomášem Holým, na discích BluRay. Přednostně ve 4K rozlišení.Tam, kde je to technicky možné, ať jsou znovu načteny z filmového materiálu v kvalitě vhodné pro dnešní Ultra HD televizory a domácí projektory. Většina z nich byla totiž natočena na jakostní negativ Kodak Eastman, který má potřebné rozlišení i pro 4K.

Přimlouváme se za vytvoření komentářových stop s pamětníky, dokud ještě žijí. Podobně, jako to dělají např. otec a syn Svěrákovi. Natáčení filmu s Tomášem bylo jistě plné zážitků a příhod a bylo by škoda, kdyby nebyly zaznamenány pro další generace. Pokud se zachovaly nějaké materiály z natáčení, fotografie, prosíme o nějaké ty bonusy.

Žádáme, aby byl konečně zakoupen a vydán i německý seriál Unterwegs nach Atlantis, ve kterém Tomáš také hrál.Tento seriál byl natočen z větší části u nás, souběžně s legendárními Návštěvníky. S nimi má společného i autora Otu Hofmana. Kromě Tomáše Holého v něm můžeme vidět více českých herců: Mahulenu Bočanovou, Rudolfa Hrušínského, nebo třeba Jana Pohana.

autor výzvy, Tomáš Franke

Vaše jméno
Město
Povolání
Váš e-mail (nebude zveřejněn)
Komentář (volitelný)
Chci svůj podpis zveřejnit Odesláním souhlasíte se zpracováním vložených údajů.

Podepsalo 2465 lidiček

Pokud vám nepřišel mail s ověřením hlasu, pošlete si jej znovu tady.

Signatáři výzvy