Hledáme – pátráme

Chtěl bych dál pokračovat ve sbírání materiálů a historek na téma Tomáš Holý, i po vydání knihy. Tady, na těchto stránkách budu publikovat další zajímavosti, které objevím. Do knihy se nevejde všechno a také jsem do její uzávěrky prostě nemohl vyslechnout všechny pamětníky, kteří byli „u toho“. Pokud o někom víte, dejte mi prosím vědět. Pokud znáte nějakou historku s Tomášem, která v knize není, nebo máte nějakou fotku, nebo jiné materiály o Tomášovi, ozvěte se mi. Tomáš byl opravdu jedinečnou osobností a všechny historky, fotky a další dokumenty s ním stojí za uchování pro další generace fanoušků.

To je mým cílem, nesmí zmizet s posledním žijícím pamětníkem!

Kontakt na autora

Pátráme po této sošce. Chtěli bychom jí vrátit tomu, komu morálně patří. Vedení tehdejší Československé televize sošku Marii Poledňákové odebralo. Během zmatků po sametové revoluci se soška z vitríny v ředitelně ztratila. Předpokládáme, že ji ukradl někdo z pracovníků, kdo tam měl přístup. Na podstavci je pozlacený štítek na kterém stojí, patrně bez diakritiky:  

Marie Polednakova
Jak dostat tatinka do polepsovny
1978

Pátrání po vzácném dokumentu:

Na přelomu let 1979-80 se na Petřinách ve vysokoškolském klubu Juridica konala téměř dvouhodinová beseda s Tomášem Holým.

Nevíte o někom, kdo by měl z té besedy fotky, nebo zvukový záznam?